Politike

Meta futet mes Ruçit dhe Ramës, tund këmbën i lumtur me këngën ‘Vlora-Vlora’ në sfond e më pas shfryn, kryeministri i hutuar…ngre sytë nga qielli

VIDEO
Me një dosje shënimesh në dorë, Meta shihet teksa tund këmbën i qeshur dhe i lumtur, ndërkohë që në sfond dëgjohet kënga ‘Vlora-Vlora’. Më pas shihet teksa shfryn.
Featured image of article: Meta futet mes Ruçit dhe Ramës, tund këmbën i lumtur me këngën ‘Vlora-Vlora’ në sfond e më pas shfryn, kryeministri i hutuar…ngre sytë nga qielli Ilir Meta dhe Edi Rama

VLORË– Pamjet që po shikoni vijnë ngë Vlora, ku dhe u organizuar 100-vjetori i Luftës Kombëtare të Vlorës. Siç shihet dhe në pamje, Presidenti Ilir Mtea është ulur mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi.

Me një dosje shënimesh në dorë, Meta shihet teksa tund këmbën i qeshur dhe i lumtur, ndërkohë që në sfond dëgjohet kënga ‘Vlora-Vlora’. Më pas shihet teksa shfryn.

Nga ana tjetër, kryeministri në siklet pranë Metës, vështron i hutuar rreth e qark dhe për një moment, ngre sytë nga qielli.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sot është organizuar ceremonia solemne për 100-Vjetorin e Luftës Kombëtare të Vlorës. Të pranishëm janë Presidenti Ilir Meta, Kryeministri Edi Rama, kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli, prefekti i Vlorës Flamur Mamaj. I ftuar ishte edhe kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, por për arsye që nuk dihen, nuk ka shkuar.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment