Politike

Meta tjetër mesazh qytetarëve: Mezi pres të dal në shesh, sot nis rivendosja e sovranitetit

Në një video në Facebook, Meta shprehet se sot nis rinvendosja e sovranitetit të popullit.
Featured image of article: Meta tjetër mesazh qytetarëve: Mezi pres të dal në shesh, sot nis rivendosja e sovranitetit Ilir Meta, President

TIRANË- Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë një tjetër video-mesazh për qytetarët. Në një video në Facebook, Meta shprehet se sot nis rinvendosja e sovranitetit të popullit.

Të dashur motra dhë vëllezër edhe pak minuta dhe kam nderin e jashtëzakonshëm që ti bashkohem pranverës që nis sot e nuk do ndalet deri në rivendosjen e sovranitetit tuaj. Liri demorkaci, për Shqipërinë si gjithë Evropa“, shprehet Meta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Presidenti Ilir Meta mblodhi sot mijëra qytetarë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’. Meta tha se nëse nuk merret seriozisht dekreti i firmosur sot për kthimin e ligjit për gjyqtarët dhe prokurorët dhe betimin e tyre, atëherë do të hyjë në sallën e Kuvendit, ku do të firmosë dekretin për shpërndarjen e parlamentit.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment