Politike

“Meta dhe Basha janë rrëzuar”/ Rama ‘s’i ndahet’ fallxhores: Është e zhytur në kafe turke

Nga Kukësi Rama akuzoi dhe kryebashkiakun Bashkim Shehu se ka penguar investimet në ndërtimin e spitalit.

KUKËS- Kryeministri Rama gjatë takimit të tij elektoral në Kukës tha se presidenti Ilir Meta dhe kreu i opozitës, Lulzim Basha tashmë janë të rrëzuar, teksa ironizoi kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi ku tha se  ajo nuk është e rrëzuar, por është e zhytur në kafe turke.

Nga Kukësi Rama akuzoi dhe kryebashkiakun Bashkim Shehu se ka penguar investimet në ndërtimin e spitalit.

Pjesë nga fjala e Ramës në Kukës:

Është i rrëzuar Ilir Meta, Lulzim Basha se Saliu edhe kur është i rrëzuar duket sikur është në këmbë. Nuk po flas për fallxhoren. Ajo nuk është e rrëzuar, është e zhytur në kafe turke. Për këta, demokratët duhet t’ia lejonin vetes këtë turp që të imitonin ato çetat e enveristëve. 30 vjet pasi ka rënë komunizmi, të shfaqen fantazmat. Në fund të ditës është interesi i familjes që duhet vënë në peshore.

Nëse do të ishim ne arsye që ata nuk hynë në zgjedhje kjo ha diskutim. Ata thonë të ikim edhe ne. Po kush do t’i drejtojë bashkitë?

Sot kishte dalë sikur kishte futur kasetën e Lulit. Kur Bashkimi më tha se po pastrohet rruga nga bora ashtu siç duhet. Bashkimi do hyjë në histori që të pengojë lejen për të ndërtuar spitalin. Edhe më idioti aman investim dhe Bashkimi thotë nuk ka leje mjedisi. Bashkimi iku. Kur i bërtet tjetrit Ik, Ik! Ikën vetë. Kur nuk e ke mendjen të vraposh, i thua tjetrit ik!

Kryeministri Edi Rama zhvilloi këtë pasdite një takim elektoral në Tropojë dhe Kukës, ku prezantoi kandidatët për kryebashkiakë. Në Kukës Rama mbërriti me helikopter. Simpatizantët e PD-së marshuan drejt aeroportit të Kukësit për të penguar takim e Ramës, ku pati edhe përplasje mes efektivëve dhe protestuesve, ku këta të fundit çanë kordonin e policisë. Rama ftoi të gjithë qytetarët të marrin pjesë në votime më 30 qershor, me bindjen se do të fitojnë. Kryeministri shpalosi planin e PS për 4 vitet e ardhshme, teksa premtoi se do të punohet akoma më shumë për të përmirësuar cilësinë e shërbimeve dhe jetën e qytetarëve.

(a.m & a.s/dosja.al)

Shto Koment