LIVE UPDATES
Sport

Messi: “Sfidat me CR7 janë në histori, herët a vonë do të kthehem në Barcelonë”

23 Nëntor 2021, 10:07 Nga DOSJA
Messi: “Sfidat me CR7 janë në histori, herët a vonë do

FRANCE Lionel Messi mes së shkuarës dhe së ardhmes. Sulmuesi argjentinas foli për veten e tij në një intervistë të gjatë me spanjollët e ‘Marca’-s, në të cilën ai u shpreh për Paris Saint Germain, Barcelonën dhe gjithashtu për Cristiano Ronaldon.

“Ka kaluar një kohë e gjatë që nuk kemi ndaluar së konkurruari në të njëjtën ligë, – janë fjalët e tij. – Ne garuam për një kohë të gjatë për të njëjtët gola, si individualisht ashtu edhe si ekip, ishte një skenë shumë e bukur për ne dhe për tifozët, sepse ata u argëtuan shumë. Është një kujtim i bukur, që do të mbetet në historinë e futbollit”. Për ish-klubin e tij, pra, ai nuk ka dyshime: “Unë gjithmonë kam thënë se herët a vonë do të kthehem në Barcelonë, sepse është shtëpia ime dhe sepse do të jetoj atje. Natyrisht nëse mund të kontribuoj dhe ndihmoj klubin që do të doja kur të kthehem.”

Ndaj “Pleshti” nuk e përjashton rikthimin e bujshëm, i cili u përmend edhe nga presidenti Laporta në ditën e prezantimit të Dani Alves, ndërsa nënvizoi se si gjërat po shkojnë mirë në Francë: “Unë gjithmonë dua më të mirën për Barcelonën. Unë jam një tifoz edhe pse nuk luaj tani atje. Tani sidoqoftë jam shumë mirë në Paris, jam përshtatur plotësisht po ashtu edhe familja ime. Frengjishtja është më e lehtë se sa mendoja. Sergio Ramos? Në fillim më bënte çudi të stërvitesha me të pas shumë vite si rivalë, por e vërteta është se ta kesh si partner është një shfaqje. Për të ardhmen e Mbappes, mund të them vetëm se ai është i fokusuar te PSG, por vetëm ai e di të ardhmen e tij…”.

Ndërkohë, Xavi është rikthyer në Katalonjë, në një rol të ri: “Do të jetë një trajner shumë i rëndësishëm për lojtarët e rinj, sepse do t’i mësojë shumë. Me të skuadra do të rritet shumë, nuk kam dyshim. Unë flas shpesh me të. Jemi miq, kemi ndarë shumë gjëra dhe që nga largimi i tij kemi qenë në kontakt. Dani Alves? Jam befasuar nga rikthimi i tij, sidomos në këtë moment. Ai do t’i ndihmojë Xavit dhe shumë të rinjtë, sepse është njeri fitues dhe transmeton shumë”.

Pritet shumë nga PSG-ja veçanërisht në Europë: “Të gjithë thonë se jemi favoritët e mëdhenj dhe nuk e mohoj që jemi një nga kandidatët në letër, por na duhen ende disa gjëra për të qenë një ekip vërtet i fortë. Na duhen të konsolidojmë veten edhe si grup, nëse kemi avantazhin të kemi lojtarë të mëdhenj për ta bërë këtë. Champions League është një kompeticion shumë i vështirë, që është ajo që e bën atë kaq të bukur dhe të veçantë. Po ne jemi ndër favoritët, por jo i vetmi”.

Së fundi, një mendim për Argjentinën e tij dhe Kupën e Botës në Katar: “Do të doja të gjeja veten në një finale të re dhe të arrij një objektiv të ri. Iluzioni dhe ëndrra janë gjithmonë aty”.

B.T (Dosja.al)

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport “pleshti” nuk e përjashton barcelonën lionel messi paris saint germain për cristiano ronaldon sulmuesi argjentinas xavi është rikthyer në katalonjë “pleshti” nuk e përjashton barcelonën lionel messi paris saint germain për cristiano ronaldon sulmuesi argjentinas xavi është rikthyer në katalonjë

Sondazh

Poll

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

E frikshme në Vlorë, burri gjuan me kallash në prani të fëmijëve pas sherrit me gruan

U plagos për disa ullinj, vdes 55-vjeçari tek Trauma, nuk i mbijetoi dot plumbave

Policia aksion në call Centre

Zjarr në Berat, rrufeja godet shtyllën e tensionit, banorët mbeten pa energji elektrike

I këputi varësen nga qafa qytetares në Golem, arrestohet gjysmë i zhveshur 30-vjeçari

Zjarr në qendren e përpunimit të plehrave në Gjirokastër, policia nuk lejon gazetarët: Mos filmoni

Bllokimi i mjeteve lundruese pas tragjedisë në Himarë, protestë para Policisë së Shtetit

Inceneratorët, PL paraqet fakte të reja: Qeveria ka lënë peng në banka pronat publike

Banda e “skifterëve” i vë armën në kokë 23-vjeçarit për t’i grabitur paratë dhe biçikletën

Zjarr në“Malin e Bardhë”,banorët nisin aksionin para zjarrfikësve,shuajnë flakët me mjete rrethanore

Digjen pyjet në Mat! Aktivizohet një tjetër vatër zjarri, në Ulëz dhe Baz

Rreth 1 ton drogë në tre skafe, ja SKEMA që përdorën trafikantët për të 'mashtruar' radarët

Megaoperacioni antidrogë në Vlorë, policia jep detaje: U kap në ujërat italiane, kapëm 992kg kanabis

Turizmi në Shqipëri, Berisha konferencë urgjente: Kam 2 propozime, fokus tek transporti

E RËNDË! Përplasen dy makina pranë Kallmetit, 7 të plagosur, mes tyre dhe fëmijë

Tragjedia e Himarës, Policia aksion në bregdet, në 'shënjestër' dhjetëra 'Jet ski', gomone dhe skafe

Përfshihet nga flakët “Golfi” tek “Zogu i Zi”, shkak problemet teknike

Kulla e vrojtimit bosh...në Potam mungon roja bregdetare, pushuesit në mëshirë të fatit

Dita e tretë e protestave në Vlorë/ Pronarët e skafeve dhe gomoneve: Na lini të lundrojmë

8 kg kanabis, në makinë iu gjet edhe një kallashnikov! Arrestohen 3 të rinj në Tropojë

Bllokohen dy turistë gjermanë në Tropojë, përfundojnë në spital

Aktivizohet një vatër zjarri në Sarandë, digjet ullishtja

Sali Berisha: Ilir Meta është opozitar i vërtetë, do të bashkërendojmë aksionin

Çuçi pranon shoqatën e velierave: E kam krijuar me miq pasionantë, s'kam biznes

Bosh plazhi i Livadhit në Himarë, sezoni i verës dështim në Shqipëri

PARALAJMËRIMI/ Berisha-Ramës: Bëj ç’të duash, e ke kohën e numëruar!

Afera e Portit të Durrësit/ Berisha: Mos bini pre, mos blini apartamente

Tragjedia në Himarë/ Berisha: Janë zhdukur kamerat që kanë filmuar skenën e aksidentit

Meta: Do vendosë sovrani, do shikoni pastaj politikanët do bëjnë më si të fortë?

Meta i bën premtimin Ramës: Do përfundosh nën këmbët e popullit të lirisë!

Meta i del në krah Berishës: PD është një dhe vetëm një, koha e përgjumjes ka mbaruar

Begaj s'ka reaguar për tragjedinë e Himarës/ Meta: Nuk është etike ta komentoj, Çuçi të ketë turp

Ilir Meta: Iniciative ligjore në Kuvend për të garantuar indeksimin e pagave

Vrasja e 7-vjeçares në Potam, Arjan Tase mbërrin në Gjykatë, mbahet i fshehur nga kamerat

Tragjedia në Himarë, Berisha: Vogëlushja u vra nga një skafist qeveritar, duhet dorëheqje

A do kishte pasur dorëheqje po të ishte Basha ministër?Ja si i përgjigjet Berisha pyetjes pikante

Protesta para Kryeministrisë/ Bashkohet Ilir Meta dhe Sali Berisha

Incidenti/ Qytetari në protestë: Largohuni nga politika ju pleqtë! Berisha: Lëre mos e luaj!

Vrasja e 7-vjeçares, agravohet protesta, qytetarët përplasen me policinë

Manovra e rrezikshme në Shëngjin, Policia reagon pas videos me jet-ski: S'është aktuale

Fusnin mallra kontrabandë, arrestohen 4 persona

Protesta e sotme, Meta: Çdo qytetar duhet të jetë i pranishëm

Meta ngushëllime në familjen Avdia:Vrasje e paralajmëruar, tallje të thuash se kemi siguri në plazhe

E konfirmon! Berisha: Sot do jem në protestë si qytetar

Aksidenti me një viktimë në Elbasan, kamioni e bën COPË 'Benzin', autori qëndron ende në timon

Berisha te familja e 7-vjeçares: Krim horror, akt i kryer nga një njeri i qeverisë

Berisha del i përlotur nga familja Avdia

Tragjedia në Himarë/ Berisha shkon për ngushëllim në familjen Avdia

Tragjedia/ Nano vizitë te familja Avdia: S'dua të keqinterpretohet ardhja ime, jam këtu si prind

Zjarr i madh në Vaun e Dejës, mali i Zefjanës përfshihet nga flakët