Sport

Messi rrëmbeu “Topin e Artë”,Cristiano Ronaldo bën deklaratën e parë pas kësaj humbje: Më bën krenar ky vlerësim

Por pavarësisht kësaj ndarje çmimesh, Ronaldo u zgjodh si futbollisti më i mirë në Serie A, çmim ky që nuk e ka lënë pas.
Featured image of article: Messi rrëmbeu “Topin e Artë”,Cristiano Ronaldo bën deklaratën e parë pas kësaj humbje: Më bën krenar ky vlerësim Cristiano Ronaldo

TIRANË- Ditën e djeshme është mbajtur edhe eventi i rëndësishëm në ndarjen e çmimit “Topi i Artë” morën pjesë shumë emra të  futbollit botëror, por  çmimi i madh u fitua nga Leo Messi.

Është hera e gjashtë që Messi rrëmben “Topin e Artë”, gjatë gjithë karrierës së tij, duke mposhtur  këtë herë edhe Cristiano Ronaldon.

Por pavarësisht kësaj ndarje çmimesh, Ronaldo u zgjodh si futbollisti më i mirë në Serie A, çmim ky që nuk e ka lënë pas.

“Më bën krenar ky vlerësim. Çmimin e fitova falë bashkëlojtarëve të mi te Juventusi dhe të gjithë atyre që votuan për mua. Serie A është një kampionat i vështirë, unë jam shumë i kënaqur”, tha Ronaldo.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Megjithatë Ronaldo është renditur në vendin e trëtë të lojatërëve  më të mirë.

Ndërsa 11-shja më e mirë e sezonit ishte kjo: Handanovic, Cancelo, Koulibaly, Chiellini, Kolarov, Barella, Pjanic, Ilicic, Ronaldo, Zapata, Quagliarella.

A.C/Dosja.al

Shto Koment