Sport

Messi ka një të preferuar te Chelsea: Mund të bëhet një nga më të mirët

Merita e trajnerit Lampard që ka nxjerrë më të mirën prej tij
Featured image of article: Messi ka një të preferuar te Chelsea: Mund të bëhet një nga më të mirët Leo Messi

Trajneri i Chelsea, Frank Lampard, ka arritur të punojë me efikasitet me të rinjtë e skuadrës londineze. Ai ka nxjerrë në pah disa lojtarë shumë të mirë, si për shembull Mason Mount.

Djaloshi ka qenë zbulimi i sezonit, pasi ka shënuar 6 gola dhe ka dhuruar 4 asiste. Ai ka debutuar dhe me kombëtaren e Anglisë, ndërsa duket se Barcelona ka simpati për futbollistin e ri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Lionel Messi ka deklaruar se Mount mund të bëhet ndër më të mirët e botës. “Mount ka potencialin për t’u bërë një nga futbollistët më të mirë në botë”, – tha Messi për Football London së fundmi.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment