Sport

Messi është gati për Valverde-n

Lionel Messi është rikuperuar nga tërheqja muskulare që pësoi në ndeshjen me Valencia-n.
Featured image of article: Messi është gati për Valverde-n

Barcelona ka marrë një lajm të mirë pasi Messi është gati të luajë në ndeshjen kundër Valladollid

Argjentinasi është rikuperuar tërheqja muskulare që mori në ndeshjen me Valencian.

Kjo do të thotë se trajneri  Barcelonës, Ernesto Valverde ka një zgjedhje për të bërë.

Katalunasit kanë përballë disa javë të vështira dhe do bënte sens që trajneri të pushonte argjentinasin përballë ndeshjeve me Lyon, Sevilla dhe 2 klasiket me Real Madrid.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sidoqoftë, kjo nuk duket se është çështja, duke marrë parasysh se ai ka humbur pjesë ndeshjesh deri tani dhe ka lojtar të tjerë si Luis Suarez të cilit mund ti bënte mirë pak pushim.

Pas dy ditëve pushim që Valverde iu da lojtarëve të tij, argjentinasi tashmë është në formë të mirë dhe kjo dukej pasi dha 100% gjatë seancës stërvitore.

B.N/dosja.al

Shto Koment