Sport

Messi apo Ronaldo? Kush e fitoi garën për për golin më të bukur 2018 – 2019 (Video)

Këtë çmim e ka fituar Lionel Messi.
Featured image of article: Messi apo Ronaldo? Kush e fitoi garën për për golin më të bukur 2018 – 2019 (Video) Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo

UEFA ka bërë publik emrin e futbollistit që ka shënuar golin më të bukur gjatë sezonit 2018-2019. Për këtë çmim ishin nominuar gjithsej 10 futbollist por në fund triumfoi Lionel Messi.

Ylli i fubollit që mban fanellën me numrin 10 arriti ta rrëmbjeë këtë çmim me golin që shënoi në gjysmëfinalen ndaj Livepool. Një gjuajtje e shkëlqyer nga goditja e dënimit. Urime Messi!

 

View this post on Instagram

 

This goal = 🔥🔥🔥⁣ Is Messi the free-kick 👑? ⁣ ⁣ #UCL #GoalOfTheSeason #Messi #FCBarcelona

A post shared by UEFA Champions League (@championsleague) on

(f.m/dosja.al)

Shto Koment