Sport

Mesfushori shqiptar i Bundesligës vendos rekordin “e zi”: ka 17 kartonë të verdhë!

Lojtari shqiptar u ndëshkua dhe në sfidën ndaj Werder Bremen-it në minutën e 32-të
Featured image of article: Mesfushori shqiptar i Bundesligës vendos rekordin “e zi”: ka 17 kartonë të verdhë! Gjasula

Në pamundësi për të vendosur rekorde të mira, lojtarët shqiptarë ka raste që shkruajnë historinë me rekorde negative.

Kjo vlen për mesfushorin e kombëtares shqiptare, Klaus Gjasula, i cili ka thyer rekordin për ndëshkimin e më shumë kartonëve të verdhë gjatë një sezoni. Lojtari shqiptar u ndëshkua dhe në sfidë ndaj Werder Bremen-it në minutën e 32-të.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Luftëtari” sheh ekipin e tij të humbasë në shtëpi me rezultatin 0-3, ndërsa Paderborni mund të mjaftohet vetëm me rekordin e vendosur nga Gjasula. Ky i fundit ka tashmë 17 kartonë të verdhë.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment