Politike

Fevziu publikon live mesazhin denoncues për kryebashkiakun: Ka qenë doganier, e ka kapur Policia për kontrabandë (VD)

Mesazhi bën fjalë për një kryebashkiak, në vazhdën e denoncimit të kryetarëve të bashkive me të shkuar kriminale dhe që kanë gënjyer në formularin e Dekriminalizimit.
Featured image of article: Fevziu publikon live mesazhin denoncues për kryebashkiakun: Ka qenë doganier, e ka kapur Policia për kontrabandë (VD) Blendi Fevziu, drejtues i Opinion

TIRANË- Drejtuesi i emisionit “Opinion” në Tv Klan, Blendi Fevziu ka lexuar një mesazh që i mbërriti në celular, sikurse thotë vetë ai, 10 minuta përpara se të fillonte emisioni këtë mbrëmje. Mesazhi bën fjalë për një kryebashkiak, në vazhdën e denoncimit të kryetarëve të bashkive me të shkuar kriminale dhe që kanë gënjyer në formularin e Dekriminalizimit.

Fevziu ka lexuar në studio këtë mesazh për të shkuarën e dyshimtë të kryetarit të bashkisë. Nuk dihet sa i vërtetë është pretendimi i qytetarit që i ka dërguar mesazhin Blendi Fevziut, por në të ka detaje konkrete për ngjarjen në fjalë. Madje, thuhet se ky kryetar ka ndërruar edhe identitetin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mesazhi që iu dërgua Blendi Fevziut në celular: “Kam diçka me interes publik për kryetarin e bashkisë… Ka punuar doganier nga viti 1992 deri në vitin 2005 në…. Në Nëntor-Dhjetor 1996 është ndaluar nga policia për kontrabandë. Është ndaluar së bashku me filanin doganier, filanin kontrollor, filanin polic dhe ky personi. Atëherë u fsheh dhe fizikisht nuk u ndalua. Dosjen e ka ose në arkivin e prokurorisë, ose në polici. Në formularin e Dekriminalizimit nuk e ka deklaruar. Ka ndryshuar edhe emrin bashkë me mbiemrin”.

(Marë nga Tv Klan)

Shto Koment