Aktualitet

Mesazhet/ Si e komplimentonte Marsida Qatja, Dritan Haxhollin që i vdiq në shtëpi: Je i paparë (Foto)

Dyshja mesa duket kishin një marrëdhënie majft të afërt.
Featured image of article: Mesazhet/ Si e komplimentonte Marsida Qatja, Dritan Haxhollin që i vdiq në shtëpi: Je i paparë (Foto) Marsida Qatja dhe Dritan Haxholli

TIRANË– Marsida Qatja dhe Dritan Haxholli, 41-vjeçari që mbeti i vrarë në shtëpinë e nënës së tre fëmijëve kanë patur një lidhje mjaft të afërt me njëri-tjetrin ku nuk mungoni komplimentet.

Në një foto që vetë Haxholli ka publikuar në profilin e tij në Facebook, Qatja nuk i  ka kursyer fjalët e bukura teksa komenton se Dritani duket i paparë.

Je super i paparë,”- shihet e shkruar në komentin që vetë Qatja ka lënë krahas fotos ku Haxholli ka pozuar mjaft serioz, i veshur me kostum sportiv dhe me një varëse florir në qafë.

Komenti i Marsides

41-vjeçari, Dritan Haxholli mbeti i vdekur në banesën e Marsida Qatja, gjatë një përleshje me armë që ndodhi në orët e para të mëngjesit të 10 tetorit, në Kavajë. Sipas dëshmive të dhëna përpara togave të zeza, viktima Dritan Haxholli bezdiste ish të dashurën Marsida Qatja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo e fundit thirri për ndihmë të dashurin e ri Bledar Toçi. Pasi pa njerëz në shtëpi viktima hapi zjarr duke plagosur policin, ky i fundit e vrau me armën e shërbimit. Në apartamentin duplex jetonin edhe fëmijët e parukieres 30-vjeçare.

Në lidhje me këtë ngjarje janë lënë në burg, Bledar Toçi dhe vëllai i tij. Marsida Qatja është rimarrë në pyetje pasi në medie ka dhënë deklarta kontradiktore.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment