Aktualitet

Mes lotësh, Berat Buzhala flet për humbjen e babait: Nuk e kisha menduar që do më mungonte kaq shumë, kur shikoj fotot e tij kthej kokën se nuk mundem…

VIDEO
Berat Buzhala ka treguar se si ka ndryshuar jeta e tij, pas vdekjes së të atit.
Featured image of article: Mes lotësh, Berat Buzhala flet për humbjen e babait: Nuk e kisha menduar që do më mungonte kaq shumë, kur shikoj fotot e tij kthej kokën se nuk mundem… Berat Buzhala

TIRANE- Gazetari Berat Buzhala ka humbur babanë e tij pak kohë më parë për shkak të koronavirus. Buzhala ka treguar se si ka ndryshuar jeta e tij, pas vdekjes së të atit.

Ajo çka më ka ndryshuar pas Covid-19, është se tashmë e kuptoj që prindërit i marrim të mirëqenë, por e kemi gabim. Nuk e kisha e menduar që baba do të më mungonte kaq shumë”, u shpreh mes lotësh Buzhala.

Gazetari ka treguar se kur humbi babain filloi dhe u ndje burrë për herë të parë, pasi nuk e kishte menduar se kjo gjë do ndodhte ndonjëherë. Buzhala shton se më parë mendonte se vdekja do i vinte fillimisht atij e më pas babait.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kur të vdes baba, me gjasë fillon e bëhesh burrë për herë të parë. E ke si ombrellë qoftë edhe në mënyrë egoiste, sepse vdekja e përcjell çdo njeri. Por kur ke babën gjallë, mendon që duhet të vijë vdekja një herë tek ai e pastaj tek ti. Ajo ç’ka më ka ndryshuar është se e kuptoj që prindërit i marrim të mirëqenë se do të jenë gjithë jetën me ty. Por është e gabuar. Në një moment nuk do të jenë dhe madje do të të mungojnë anët e tyre më negative. Ndershmërisht, nuk e kisha menduar se do të më mungonte baba kaq shumë. Ende sot kur shoh fotografinë e tij, e kthej kokën në anën tjetër se nuk mundem…”, tha gazetari.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment