Showbiz

Mes kafshëve të egra dhe NUDO, portretet e Jennifer Lopez, Leonardo Di Caprio e të tjerë yjeve dalin në shitje për të luftuar COVID-19

FOTO
Për të kontribuar me të ardhura për ata që po luftojnë me koronavirus, fotografi Mark Seliger ka menduar që të nxjerrë në ankand fotot që i ka realizuar personazheve të famshëm.
Featured image of article: Mes kafshëve të egra dhe NUDO, portretet e Jennifer Lopez, Leonardo Di Caprio e të tjerë yjeve dalin në shitje për të luftuar COVID-19 Fotot

AMERIKE– Për të ndihmuar personat që janë prekur me COVID-19, fotografi amerikan Mark Seliger ka menduar një ide origjinale.

Për të fituar të ardhura që më pas do të përdoren në luftën kundër koroanvriusit ai ka vendosur që të nxjerrë në ankandin që do të nisë me 28 maj deri në 12 qershor, portretet e disa personazheve të famshëm të muzikës apo të kinematografisë.

Në koleksionin e tij përfshihen yje si Jennifer Lopez, Jennifer Aniston, Brad Pitt, apo Tom Hanks, foto këto të realizuara gjatë karrierës së tij të gjatë ku ka punuar për revista të ndryshme si “Rolling Stone” dhe “Vanity Fair”.

Fotot e personazheve i gjeni në galerinë më poshtë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(A.B)/Dosja.al

 

 

Shto Koment