Showbiz

Merr vaksinën e Covid-it gjatë shtatëzanisë, flet Eliza Dushku për gjëndjen shëndetësore

Aktorja me origjinë shqiptare, Eliza Dushku do të bëhet nënë për herë të dytë. Gjatë shtatëzanisë ajo ka marrë vaksinën e Covid dhe ka folur për gjendjen shëndetësore të saj.
Featured image of article: Merr vaksinën e Covid-it gjatë shtatëzanisë, flet Eliza Dushku për gjëndjen shëndetësore Eliza Dushku me bashkeshortin

SHBA– Aktorja e njohur shqiptare me një famë ndërkombëtare, Eliza Dushku është në pritje të ëmbël. Aktorja do të bëhët nënë për herë të dytë.

Eliza Dushku

Gjatë shtatëzanisë ajo ka njoftuar se ka marrë dozën e vaksinës së Covid, Pfizer dhe ka treguar se gjithçka po shkon mirë.

Doza e dytë dje me Pfizer-Biotech (mARN) – deri më tani, shumë mirë! Vendosa të bëja vaksinat, në 5-6 mujorin e shtatzënisë, për të mbrojtur veten dhe foshnjën time në bark+ vogëlushin tim Bourne! Të gjithë mjekët e mi, CDC, OBSH, të dhëna hyrëset, + më e rëndësishmja, burri im dhe unë ndihemi të sigurt se ky ishte veprimi më i mirë.Ne jemi më afër se kurrë për të kaluar këtë makth dhe ndihem kaq mirënjohëse për të gjithë ata që kanë sakrifikuar për të na sjellë këtu. Shumë dashuri për të gjithë ata që kanë vuajtur dhe humbur.Vaksinat funksionojnë dhe do ta kthejnë botën në normalitetin që ne të gjithë dëshirojmë“, ka shkruar ndër të tjera aktorja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Eliza Dushku

Aktorja Eliza Dushku është bërë nënë për herë të parë në 2019 me një djalë të pagëzuar me emrin Philip 6 muaj pas martesës  me bashkëshortin e saj Peter Palandijan.

(o.l./dosja.al)

Shto Koment