Sport

Merr fund enigma! Federata jep datën dhe orën për Inter-Sassuolo dhe Juventus-Napoli

Federata Italiane ka publikuar datën dhe kjo ndeshje do të luhet në 7 prill ora 18:45. Një orar dhe datë për ndeshjen tjetër Juventus-Napoli e shtyrë dy herë
Featured image of article: Merr fund enigma! Federata jep datën dhe orën për Inter-Sassuolo dhe Juventus-Napoli Serie A

MILANO-Inter-Sassuolo, ndeshja  planifikuar për datën 20 mars nuk u luajt për shkak të shpërthimit me COVID-19 te skuadra zikaltër. Federata Italiane ka publikuar datën dhe kjo ndeshje do të luhet në 7 prill ora 18:45.

Një orar dhe datë për ndeshjen tjetër Juventus-Napoli e shtyrë dy herë të tjera duke prishur jo pak qetësinë dhe duke trazuar ujërat e polemikave. Të dy ndeshjet pra jo në mbrëmje por përpara saj. Motivi? Lidhet me faktin se në 20:45 janë planifikuar ndeshjet e Champions League Bayern-PSG dhe Porto-Chelsea…

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

E.Ç (Dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment