Bota

Merkel e vendosur: Marrëveshje do të ketë vetëm nëse Anglia lë Irlandën Veriore në Unionin doganor

Merkel ka bërë një krahasim të Anglisë me Gjermaninë, ku tregon se  largimi i Britanisë nga BE ndryshe nga shteti që ajo udhëheq, ka probleme me kufirin e Irlandës Veriore.
Featured image of article: Merkel e vendosur: Marrëveshje do të ketë vetëm nëse Anglia lë Irlandën Veriore në Unionin doganor Angela Merkel dhe Boris Johnson

GJERMANI-Ditën sotme kancelarja gjermane, Angela Merkel ka deklarua se kryeministri britanik, Boris Johnson nuk e ka të lehtë të arrijë marrëveshjen e BREXIT.

Por Merkel ka shtuar se edhe mund të ketë një mundësi për Anglinë që të arrijë një marrëveshje deri më 31 tetor, vetëm nëse Britania e Madhe lë Irlandën Veriore në Unionin doganor.

Merkel ka bërë një krahasim të Anglisë me Gjermaninë, ku tregon se  largimi i Britanisë nga BE ndryshe nga shteti që ajo udhëheq, ka probleme me kufirin e Irlandës Veriore.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: BBC

A.C/Dosja.al

Shto Koment