Politike

Mënyra e kandidimit LSI-PD, Duma: Do jemi bashkë, por në disa qarqe vetëm, kjo është taktikë

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma tha se për sa i përket formulës territoriale mund të ketë momente që do të kandidojnë bashkë me Lëvizjen Socialiste për Integrim.
Featured image of article: Mënyra e kandidimit LSI-PD, Duma: Do jemi bashkë, por në disa qarqe vetëm, kjo është taktikë Grida Duma

TIRANË– Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma  ka treguar taktikën me të cilën do mund të dalë në zgjedhje opozita.

E ftuar në emisionin “Open”, Duma tha se për sa i përket formulës territoriale mund të ketë momente që do të kandidojnë bashkë me Lëvizjen Socialiste për Integrim. Ndërsa në qarqe të tjera do të kandidojnë të vetëm, duke shpjeguar edhe arsyet. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Me formulë territoriale, mund të ketë momente që do të dalim bashkë, në disa qarqe bashkë në disa jo. LSI maksimizon forca atë zonës të majtë për shembull. Kjo që ju them është një tjetër mesazh, po shkrijmë sinergjinë me taktikë. Duke mos ndjekur asnjë formulë dhe duke ndjekur çdo taktikë të mundshme do të arrijmë të fitojmë,”– tha Grida Duma.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment