Sport

Mentana për interistët: “Mungesa e mundshme e Lukakut është shqetësuese, por mbi të gjitha është prania e Vidal”

Edhe gazetari i mirënjohur interist, Enriko Mentana, në fund të takimit në rrjetet e tij sociale, ka ironizuar me performancën negative të mesfushorit kilian Arturo Vidal
Featured image of article: Mentana për interistët: “Mungesa e mundshme e Lukakut është shqetësuese, por mbi të gjitha është prania e Vidal”

ITALI – Zëvendësimi nga Antonio Konte çertifikoi performancën e tmerrshme të Arturo Vidalit. Mesfushori kilian, i zëvendësuar nga një Stefano Sensi shumë i mirë në pjesën e dytë, shkaktoi penalltinë për Krotonen, në rastin e golit të dytë të ekipit të Stropës, që e mbylli pjesën e parë 2-2.

Vetë trajneri Antonio Konte, në komentet pas ndeshjes, deklaroi se “ish”-i i Barcelonës dhe Bayern Mynihut nuk është ende në gjendje të mirë dhe se, nëse vazhdon me ngritjet dhe ngritjet e tij, ai mund të humbasë pozicionin e tij si titular te Interi.

Ndërkohë, gazetari i mirënjohur interist Enriko Mentana, në fund të takimit në rrjetet e tij sociale, ironizoi me performancën negative të Vidal, duke i përmbledhur 90 minutat e kësaj pasdite, me postimin drejtuar tifozëve:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Për vëllezërit interistë: sot një fitore e bukur, super Lautaro, Hakimi është një shigjetë. Tani, në funksion të ndeshjeve të ardhshme, mungesa e mundshme e Lukakut është shqetësuese, por mbi të gjitha është prania e mundshme e Vidal”.

B.T (Dosja.al)

Shto Koment