Politike

Memoriali i Azem Hajdarit, Basha e Berisha vendosin lule, nderime edhe nga familja (FOTOT)

I pari që ka çuar tufën e luleve ka qënë kryedemokrati Lulzim Basha dhe pas tij kryeministri Sali Berisha.

TIRANË– Politikanë dhe familjarë kanë vendosur kurora me lule në memorialin e Azem Hajdarit në ish-selinë e PD-së. 

I pari që ka çuar tufën e luleve ka qënë kryedemokrati Lulzim Basha, më pas lideri historik i PD-së Sali Berisha. Pas tyre lule në memorial kanë çuar familjarët e Hajdarit dhe truprojës së tij Besim Cerjas.

Ditën e sotme u zhvilluan homazhe dhe nderime për figurën e Azem Hajdarit, liderit të PD-së gjatë viteve ’90. Politikanë e kanë nderuar tek Varrezat e Dëshmorëve, ndërsa kryedemokrati Lulzim Basha, kolegë dhe familja i kanë vendosur tufa me lule edhe tek memoriali ku u vra. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment