LIVE UPDATES
Sport

Memelli: “Shpërdoruam përpara porte, duhen komplimentuar djemtë për atë që dhanë”

21 Nëntor 2021, 15:33 Nga DOSJA
Memelli: “Shpërdoruam përpara porte, duhen komplimentuar

KAMEZ – Pas barazimit në stadiumin e qytetit të Kamzës ndaj Teutës, në mikrofonat e “SuperSport” trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli, u shfaq mjaft i kënaqur me atë që dha skuadra e tij në fushën e lojës, por nuk e fshehu zhgënjimin për rastet e shumta të shpërdoruar, që mund t’u kishin dhënë tre pikët korçarëve.

Barazimi? “Duke parë mënyrën si rrodhi ndeshja, mund të them se kemi humbur shumë raste para portës, qoftë për të dyfishuar avantazhin, qoftë për të shënuar edhe golin e tretë pas barazimit. Megjithatë ky është futbolli, edhe pse në disa këndvështrime jo të gjithë mund të biem dakord. Ne hyjmë në fushë për të marrë gjithmonë maksimumin, duke parë edhe kundërshtarin që kemi përballë”.

Gjendja e Skënderbeut? “Mensah dhe Dwomfour erdhën me vonesë, ndërsa Moraes erdhi pas nisjes së kampionatit. Edhe Sadriu e Rexhepi nuk bënë fazën përgatitore me ne, ndaj u duhej pak kohë për t’u përshtatur me grupin dhe atë që kërkojmë ne në fushë. Ne kemi filozofinë tonë që të luajmë si skuadër dhe të japim shpirtin në fushë. Ndonjëherë duhet edhe fati, pasi mund të merrnim më shumë nëse do të kishim shfrytëzuar rastet”.

Rastet e shpërdoruar? “Jam i mërzitur për faktin që shpërdoruam shumë përpara porte dhe ne si staf duhet të punojmë në këtë drejtim, ndonëse duhen komplimentuar djemtë për atë që dhanë në fushën e lojës. Te goli i parë i Teutës Dwomfour duhej të kishte mbyllur me shpejt Vilën, por nuk e bëmë dhe e pësuam. Gjithsesi më shumë më djeg ai gol në goditjen standard, ku ne jemi shumë të fortë, megjithatë në futboll ndodh edhe kështu. Mos harroni se ne luajmë me tre 20-vjeçarë në qendër të mbrojtjes, që nuk e bën asnjë skuadër në Shqipëri, por besoj se asnjë skuadër edhe në botë. Natyrisht që nuk na mungon cilësia, por do të kishim nevojë për pak më shumë eksperiencë, ndaj them se i komplimentoj lojtarët për atë që dhanë”.

Merkato? “Unë do të doja që duke nisur nga merkatoja e janarit, të fusim pak eksperiencë në skuadër. Edhe në sulm ne kemi lojtarë me moshë të vogël, që kanë kapacitete të jashtëzakonshme, ndaj shpresoj që në janar të plotësohemi”.

Kritikat? “Te VAR-i janë dy momente për penallti, prekja me dorë dhe faulli ndaj Berishës, por nuk e pashë pozicionin jashtë loje. Unë kritikat nuk i marr si sulm ndaj meje, por si një këshillim për të përmirësuar punën time. Më vjen mirë që tani Mensah dhe Berisha po bashkëpunojnë më mirë me njëri-tjetrin, pasi janë të shpejtë, të talentuar dhe me shumë dëshirë për të bërë mirë”.

B.T (Dosja.al)

 

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

sport sport ekipi i skenderbeut korçarët në panik migen memelli suepriorja trajneri i skenderbeut ekipi i skenderbeut korçarët në panik migen memelli suepriorja trajneri i skenderbeut

Sondazh

Poll

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Privatizimi i ish-klubit ‘Partizani’, dëshmon Qirjazi: MM më kërkoi firmën, bëra ç’ishte e ligjshme

Tiranë, bënin kontrabandë me veshje, pije, cigare dhe rroba, 3 të arrestuar në 2 operacione

Me 14 emigrantë në Morinë, arrestohet 19-vjeçari, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij

Rrumbullaku ngre strukturë për emërimet në polici: Riformatim ekipeve që hetojnë krimin

Me dy kallashnikovë në shtëpi e municion luftarak, arrestohet 31-vjeçari në Dibër

"Porsche", "Maseratti" e 'Mercedes Benz", arrestohet 52-vjeçari që shiste mjetet e vjedhura në BE

Pellusha, rripa e çanta markash kontrabandë, arrestohet pronari i 5 dyqaneve në Tiranë e Durrës

Mandati i Xhaçkës, Bushka: Duam kohë për raportin. Alibeaj: Mos nxirrni sebepe

Dashnor Sula shpërndan "paund" në Kuvend, i lë ca para edhe Ramës tek vendi

Autor i 4 vjedhjeve në banesa dhe biznese, vihet në pranga 35-vjeçari në Tiranë

Aksident me vdekje në Korçë, zetori përplas motorin, dy persona të vdekur

PD kërkon përballje me Nanon:Trego ç’bisedove me Lamin për Martinajn. Naço:S’e lejon sekreti hetimor

“Ekstradoni kriminelët nga Dubai”, Noka shtron kërkesën. Naço: Na jep informacione nëse ke

Noka kërkon llogari për Martinajn, Kuko: Jam këtu për tjetër gjë, Deputeti:Po thërrasim Kulturën pra

Salianji: Ekstradoni kriminelët nga Dubai, këtu kërcet pushka, atje hapet shmapanja. Kuko:I takon MD

Salianji: Në Shqipëri kërcet pushka, në Dubai hapet shampanjë! Krerët e grupeve kriminale të lirë

Ka shkuar mirë? Rama del i qeshur nga "Vila 30", i hedh dorën në qafë Kurtit

E PAPRITUR! Rama zhvillon takim 'kokë më kokë' me Kurtin në Tiranë

'RING'/ Kontrabandë nga Libia në Durrës, sekuestrohen 2275 ton naftë, arrestohen 4 persona

Marrëveshja Shqipëri-Emirate të Bashkuara, Alibeaj: Kush kryen krime është në Dubai

Shqiptarët me gomone drejt Anglisë, Ministria e Brendshme: Nuk është fenomen i panjohur

Noka kërkon 'llogari' për zhdukjen e Martinajn: A ka informacion Qeveria? Thonë e gjeti hasmi

Bushka- Alibeajt: Ti je anatemuar në publik. Deputeti: Po e di, merr masë nëse shkela etikën

Çantën e mbushur me detonatorë e C4, arrestohet sa zbret nga urbani 44-vjeçari në Shijak

'Po u thonë diçka politikës shqiptare'/ Alibeaj: Çunat e Londrës vijnë në Bllok me makina angleze

Shqiptarët drejt Britanisë, Alibeaj: Largohen për të qëndruar në shtëpi bari, sa të rinj janë atje?

'Ligjet'/ Memorandumi Shqipëri-Britani e Madhe për emigracionin, Sula: Pse u miratua me urgjencë?

'Territorialja'/ PS kundërshton propozimin e PD, Balla: I qëndrojmë ndarjes aktuale me 61 Bashki

Balla: Bashkëpuntorët e sigurimit të shtetit sillen sikur nuk u ka hyrë asgjë në këmbë

'Të hetohet Berisha', Balla: Dua përgjigje nga SPAK, PS qëndron ndarjes aktuale të Bashkive

Xhixho përplaset me kryebashkiakun Suli për shkollën "Ibrahim Basha": Pse s'është ndërtuar?

Transportonte 17 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 35-vjeçari në Qafë-Botë

Hajdari: Të dalim në protesta, një grup njerëzish me në krye Ramën po uzurpojnë pushtetet

Përkujtimohet Azem Hajdari,djemtë i shkojnë me nuset për dore,Rudina merr të bijën, s'mungon Berisha

Veliaj s'përmbahet përballë gjimnazistëve/ Tregon idenë e tij për një shkollë të mirë: Si hotel

24 vite nga vrasja e Hajdarit/ Berisha: Hyri në histori, për 3 ditë rrëzoi regjimin

Shqiptarët dynden drejt Britanisë, ambasadori: Pasurimi i shpejtë ju çon drejt drogës

Deputetja i kthehet keq ish-zv.kryeministrit: Ahmetaj po deshe ta liroj vendin ta drejtosh

Sulmi ndaj sistemeve/ Salianji dhe Noka kërkesë AKSHI-t: Pse nuk u garantua siguria?

Arsimimi në Shqipëri, Yuri Kim: Faktor kyç, ndikon në përparimin tuaj

'Fëmijët kanë mundësi të punësohen'/ Rama: 11-vjeçarja në Shenavlash mbante shtëpinë me para

Abetarja e unifikuar/ Rama: Maqedonia parimisht dakord, diskutuam me Malin e Zi dhe Serbinë

Dëgjohet muzikë në Kongres, Rama: Jetojnë me ‘radio’ në xhep, njëri më tha është zilja e gruas

Kongresi, Rama: Kërcënimi ndaj gjuhës është i madh, do diskutojmë futjen e saj në çdo nivel arsimi

Rama mbledh Kongresin e Arsimit, Yuri Kim ende përgjumshëm

Dita e parë e shkollës, Rama këshillon të vegjëlit: Bëni qef dhe punë

Shtëpinë e kishte kthyer në “dyqan”, arrestohet i riu në Fier, e spiunuan për "Zastava"

Hakerat e Iranit futen në sistemin e kamerave të kufijve shqiptarë! Publikojnë videon

Sulmi kibernetik, radhë të gjata në doganën e Bllatës

Probleme me sistemin TIMS në Kapshticë, po punohet me regjistra