KRYESORET
3 ORE ME PARE Insights Fjola Graçi

SHËNIM: Pse vrasin Policët tanë?

Foto ilustruese TIRANE- Ludian Zaimi vetëm 25 vjeç ndodhet sot pas hekurave pasi vendosi që problemin personal që kishte me kole...

Sport

Memelli: “Do të mbijetojmë, sezonin tjetër luftojmë për…”

2 Maj 2021, 17:08 Nga DOSJA
Memelli: “Do të mbijetojmë, sezonin tjetër luftojmë

KAMEZ – Trajneri i Skënderbeut, Migen Memelli është shfaqur shumë i lumtur për fitoren 2-0 të Skënderbeut ndaj Kastriotit. Pas ndeshjes, për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, tekniku pogradecar u shpreh  i bindur se skuadra e tij do sigurojë mbijetesën.

Ndeshja –  “Nga ajo që ka bërë Kastrioti në ndeshjet e fundit, sot kishim parashikuar që të krijonim një ngjeshje dhe minimizim të hapësirave, për të mos i dhënë fleksibilitet kundërshtarit. Kishim vështirësi në 20 minutat e para. Duke kaluar minutat skuadra krijoi një besim. Pjesa e dytë foli e gjitha për ne. E vumë veten në vështirësi te penalltia e humbur, që mund të kishim siguruar gjithçka. Por goli i dytë na qetësoi”.

Ndryshimi – “Skuadra ka punuar në planin fizik, teknik dhe takti, dhe çfarë është e rëndësishme në Shqipëri, në anën psikologjike. Lojtarët kanë komplimentet e mia, për atë që treguan sot. Në javët e mbetura do jetë gjithçka e mundur. Nëse luajmë kështu dhe vazhdojmë me këtë ritëm, nuk rrëzohemi nga kategoria. Mjafton që të bisedosh dhe ta bindësh lojtarin për atë që ka. Skuadra ka cilësi, por e rëndësishme është ana psikologjike. Kam ardhur këtu në javën e 18-të. Nëse qëndrojmë në Superiore këtë sezon dhe këtë me bindje e them se do e arrijmë. Me 3-4 përforcime Skënderbeu i sezonit tjetër do jetë për 3-4 vendet e para. Unë nuk e di çfarë d të ndodhë, mund edhe të mos jem trajner”.

Kundërshtari – “Kastrioti është një skuadër me intensitet të lartë, sidomos në ndeshjet brenda. Është një skuadër që nëse kalon në avantazh, e ul ritmin. Ishim përgatitur për këtë. Goli i parë, por edhe kartoni i kuq, na ndihmuan të kemi lirshmëri. Superioriteti në numër, të jep liri në sulm dhe të bën të jesh i kujdesshëm në mbrojtje, ne e shfrytëzuam këtë”.

Biseda me Jorgjin te momenti i Çelës – “Jorgji është ndër më të mirët në Superiore. Unë e di si e mban ai një ndeshje, por kam përshtypje se ai u sinjalizua për këtë nga ndihmësit e tij. Unë mendoj se goditja me kokë e Çelës, ishte i kuq. Jorgji më tha për një rast tjetër: “Migen, ti je 60 metra, ndërsa unë 10, e pashë më mirë”.

B.T (Dosja.al)

Rama është propozuar për president nga disa deputetë socialiste, mendoni se:

View Results

Sondazh

Poll

Sport 2 Maj 2021, 14:53

MILANO– Kontrata e portierit të Milanit Gianluigi Donnarummas i skadon kontrata në fundin e këtij sezoni dhe nuk po arrihet gjuha e përbashkët financiare ...

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: 4-2-1 s'është negociatë, PD nuk më ka sjellë asnjë emër

Presidenti/ Balla: Raundi i tretë do të mbahet më 30 maj, ora 10:00

Presidenti/ Balla-opozitës: Kemi 6 ditë kohë që të negociojmë, sillni emrat

Presidenti/ Spiropali-opozitës: Pse vini kur e cilësoni si ilegjitim këtë proces?

Presidenti/ Duma-PS: E doni Opozitën sa për farsë. I kthehet Balla: Mos u nxeh!

Presidenti/ Alibeaj: PS do presidentin e saj, jo për popullin

Mediu: S'ka kohë për 8 e 10 kandidatë, Opozita duhet të ketë kandidatin e saj

'21 Janari'/ Tabaku: Duam të dimë kur do arrestohet X ministër. Balla: E di për kë e kam...

Dosja e '21 Janarit'/ Balla: Kam besim se do hetohet nga Prokuroria e Posaçme

Kraja: Ka korrupsion dhe pastrim parash në të gjitha fushat, duhet punë e madhe për t'i luftuar

Pastrimi i parave, Çela: S'po bëhet mjaftueshëm, shqetësuese pasi po burojnë nga...

Harta e re gjyqësore/ Manja: Propozojmë një gjykatë të Apelit, s'ka ndryshime në ligj për Vettingun

Kryeministri mbaron fjalimin, qytetari 'zbrazet': Rama ik!

Integrimi në BE, McAllister: Shqipëria i ka plotësuar kushtet, pa opozitë të fortë s'ka ecuri

'Do bashkëpunoni me Berishën?' McAllister i bën bisht pyetjes: Nuk është vendi për komente

“Ndahemi nga RMV”, McAllister-Ramës: Planet B e C mirë do të ishte të mos thuhen publikisht

Arrestimi i 2 ish-ministrave dhe deputetit të PS, McAllister: Inkurajoj autoritetet shqiptare

'1.500 vende të lira pune'/ Rama: S'ka profesionistë, mos të kërkojnë punë shteti

Finalja/ Masa edhe në shëndetësi, dyfishohen ekipet mjekësore, urgjenca në shërbim

Shkatërrimi i dosjeve në Kadastrën e Durrësit, Manja: SPAK ka nisur hetimet, kaq mund të them

'Kush është zyrtari i lartë, Lame?' Manja: Nuk i druhem asnjë presioni, dosja është e nxehtë

Manja: Janë thelluar hetimet në 2 bashki për abuzime me detyrën, 0 shance që të zhduken provat

Manja: Kallëzim në SPAK për Drejtoreshën e Agjensisë së Trajtimit të Pronave

Kupa e Conference League bën bashkë Veliajn e Dukën, dyshja shtrëngojnë duart në shesh

Vota e diasporës, Alibeaj: Vota vidhet brenda Shqipërisë, jo më jashtë

Vota e Diasporës, Gjiknuri: Jemi gati edhe për Reformën, të krijojmë një regjistër

Votat e Diasporës, Kryemadhi: Jemi avokatë të shqiptarëve jashtë Shqipërisë

Votat e Diasporës, Kim: Zgjedhjet e 25 prillit, jo perfekte, erdhi koha të veprojmë

SHBA si 'as' nën mëngë/ Berisha-Ballës: Ti mendon se u bëre amerikan? Mos fol...

Grabitja e Rinasit, avokati: Talo Çela s’mori pjesë, kishte gjurin e dëmtuar, s'kam kontakte

Balla-Kosovës: Eja në Ballkanin e Hapur, mos bini pre e keqinformimeve

Tabaku - Ibrahimajt: Manipulon shifrat e INSTAT, lexove fjalimin e dy ministreve të tjera

Butrinti/ Majko: Plani ka lidhje me VKM e 2002, në marrëveshje s'është përfshirë

Dendias i prerë për çamët e Ligjin e Luftës: Mos vazhdoni, ka pasojë për integrimin në BE

'Çështja e detit në Hagë'/ 'Këshilla' e Dendias: Të përshpejtojmë procedurat

Zonat detare me Greqinë, Xhaçka: Rikonfirmuam vullnetin për kompromis për në Hagë

Berisha në krye të PD-, Xhaferraj: Do fusë Opozitën në tension politik

Berisha i kthehet epitetit të ish-kreut të PD: Peng-Basha e Rama politizuan AMA-n

Berisha vijon akuzat jashtë Kuvendit: Burri i Spiropalit i jep tenderat vëllait të saj

"Si ndiheni që s'ju kanë uruar ndërkombëtarët?', Berisha-gazetarëve: Ku e di ti

Rama inspekton pediatrinë në Elbasan, u drejtohet mjekëve: Erdhi qershori, do ju risim rrogat

Fitorja e Berishës, Balla: Sot priten revani e bakllava, ta gëzoni e ia pafshi hajrin

'Berishën injorojeni'/ Balla: Dështim i institucioneve shqiptare, pse nuk e hetoni?

'Yt shoq i ka dhënë tender vëllait'/ Akuza e Berishës, Spiropali: S'ma bën syri tërr, shko në SPAK

Akuza për Spiropalin, Berisha: Yt shoq i jep tender vëllait tënd, lumturoni njëri-tjetrin

Berisha: Butrinti s'është prona e Ramës. Shoqëria Civile: Duam popullin në këmbë doktor

Spiropali: Doktor mendon se je zgjedhur në PD por je në rrugë qorre, rri aty Flamur...si shkop

“Mos ulërit”, Paloka-Felajt: Ik moj budallaqe, legene

Berisha në krye të PD-, Çupi: Jam e dëshpëruar! Lajm i keq për demokratët

Berisha në krye të PD, Duma: Të respektohet vullneti i demokratëve