Showbiz

Melinda Gates filloi lëvizjet për divorcin në kohën kur zbuloi takimet dhe miqësinë e Bill me Jeffrey Epstein

Melinda, 56 vjeç, punësoi një ekip avokatësh nga disa firma të profilit të lartë për të diskutuar një divorc të mundshëm.
Featured image of article: Melinda Gates filloi lëvizjet për divorcin në kohën kur zbuloi takimet dhe miqësinë e Bill me Jeffrey Epstein Melinda dhe Bill Gates dhe Jeffrey Epstein

SHBA– Melinda French Gates kishte shqetësime në lidhje me marrëdhëniet e burrit të saj me të dënuarin për sulme seksuale dhe pedofili, Jeffrey Epstein kur ajo u këshillua me avokatët për të shqyrtuar mundësinë e divorcit nga miliarderi i Microsoftit Bill Gates.

Filantropistët miliarderë njoftuan vendimin për t’u divorcuar javën e kaluar pasi deklaruan martesën e tyre “të prishur në mënyrë të pakthyeshme”, por nuk shpjeguan pse.

Wall Street Journal raportoi se në 2019 Melinda, 56 vjeç, punësoi një ekip avokatësh nga disa firma të profilit të lartë për të diskutuar një divorc të mundshëm. Gazeta tha se disa nga burimet e saj kishin thënë që Melinda ishte e shqetësuar në lidhje me marrëdhëniet e biznesit të burrit të saj me Epstein, i cili vrau veten në burg në 2019 ndërsa priste gjykimin për akuzat federale në lidhje me trafikimin seksual të të miturve.

Melinda thuhet se ka shprehur shqetësim në marrëdhëniet e Bill me Epstein që prej të paktën 2013-ës. Takimi i saj me avokatët e divorcit në tetor 2019 thuhet se ishte zhvilluar në të njëjtën kohë kur një artikull i New York Times detajonte takimet e Bill me Epstein, të cilat përfshinin një qëndrim gjatë natës në rezidencën e Epstein në New York.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Bill Gates me Jeffrey Epstein

Artikulli, i cili detajonte lidhjet e Epstein me të pasurit dhe të fuqishmit, tha se asnjëri prej tyre “nuk krahasohej në prestigj dhe fuqi me personin e dytë më të pasur të botës në atë kohë, një ndriçues të shkëlqyeshëm dhe intensivisht privat: Bill Gates. Dhe ndryshe nga shumë të tjerë,  Gates filloi lidhjen pasi Epstein u dënua për krime seksuale. ”

Daily Beast raportoi se Melinda, e cila kohët e fundit ka futur mbiemrin e saj të vajzërisë, në profilet e saj të mediave sociale, paralajmëroi burrin e saj në lidhje me shoqërimin me Epstein në 2013.  Melinda ishte e zemëruar me Bill për takimin me Eppstein dhe provoi të ishte “një pikë kthese për marrëdhëniet e Gates”.

Melinda mund të bëhet gruaja e dytë më e pasur në botë, me një pasuri të vlerësuar në 73 miliardë dollarë. Sipas indeksit të miliarderëve të Bloomberg, Bill Gates aktualisht renditet si personi i katërt më i pasur në botë, me pasurinë në total rreth 146 miliardë dollarë.

(d.a/dosja.al)

Shto Koment