Politike

Mehmeti: Rrëzimi i Vetëvendosjes, i gabuar. Do detyronte hajdutët që të villnin ato që kanë kanë vjedhur ndër vite

Mehmeti tha se rrëzimi i qeverisë në kohë pandemie ishte i gabuar dhe se LVV do t’i detyronte hajdutët që ta villnin atë që e vodhën me vite.
Featured image of article: Mehmeti: Rrëzimi i Vetëvendosjes, i gabuar. Do detyronte hajdutët që të villnin ato që kanë kanë vjedhur ndër vite Kim Mehmeti

TIRANË- Analisti Kim Mehmeti ka analizuar sot zhvillimet politike në Kosove, ku foli dhe për rrëzimin e qeverisë së Albin Kurtit. Në analizën e tij në “Këndi i Kimit” në Syri TV, Mehmeti tha se rrëzimi i qeverisë në kohë pandemie ishte i gabuar dhe se LVV do t’i detyronte hajdutët që ta villnin atë që e vodhën me vite.

Nuk ka nevojë të na ndihmojnë të jashtmit. Andaj edhe ne e marrim më tragjikisht rënien e qeverisë së VV në Kosovë se shpresonim dhe shpresojmë se më në fund do të vijë një gjeneratë e re që do të na shpëtojë nga thundrat e politikanëve që mendojnë se partia dhe populli janë një.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Edhe në kohë të demokracisë nje jetojmë në kohë të partizuar. Demokraci nuk është kur votuesi është pronë e partisë, por kur partia është pronë e votuesit“, u shpreh Mehmeti.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment