Bota

“S’ke për ta takuar”, Meghan Markle i ndalon princit Harry të shohë të atin, Charles lëngon nga Covid-19

Sipas burimeve të brendshme të oborrit mbretëror  bëhet me dije se  është Meghan Markle ajo që ja ka ndaluar rreptësisht udhëtimin burrit të saj në këto kohë të vështira.
Featured image of article: “S’ke për ta takuar”, Meghan Markle i ndalon princit Harry të shohë të atin, Charles lëngon nga Covid-19 meghan markle
Përditësuar:

BRITANI-Princi  britanik Charles, ka rezultuar pozitiv me sëmundjen vdekjeprurëse të koronavirusit. Ndërkohë, djali i tij Harry i cili tashmë  është në Kanada së bashku me bashkëshorten e tij, i  është ndaluar që të shkojë ta vizitojë të atin që po kalon ditë të vështira. Sipas burimeve të brendshme të oborrit mbretëror bëhet me dije se është Meghan Markle ajo që ja ka ndaluar rreptësisht udhëtimin burrit të saj në këto kohë të vështira.

“Meghan tha se Harry ka kontaktuar me të atin dhe sigurisht është i mërzitur për situatën. Ata të dy janë të mërzitur pasi do të dëshironin të bënin diçka nëkëtë situatë”.- shruhet në mediat britanike.

Ndërkohë princi Charles i cili  është në moshën 71-vjeçare konsiderohet si pacient ime rrezikshmëri të lartë. Ai është në vetë-izolim në kështjellën Balmoral në Skoci me bashkëshorten Camilla.

Princi Harry dhe Princi Charles

Ndërkohë në një postim në rrjetin social të ‘Instagramit, çifti u ka bërë thirrje të gjithë fansave që të bashkohen për të luftuar koronavirusin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Në këto kohë të pasigurta, më shumë se kurrë kemi nevojë për njëri-tjetrin, na nevojitet njëri-tjetri për mbështetje, për të vërtetën dhe për t’u ndjerë më pak vetëm”, -shkruanin ata.

Edhe në Europë, gjendja nuk është e mirë pasi përhapja vazhdon ende me të njëjtën shpejtësi. Bllokimi i pjesshëm në Gjermani do të vazhdojnë edhe për pak kohë. Italia dhe Spanja vijojnë më shifra të frishme të vdekurisht çdo ditë. Deri më tani Italia ka shënuar 86,498të infektuar.

Burimi:DailyMail

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment