Politike

Mega-operacionet në Elbasan, Lleshaj: Lufta ndaj krimit, jetike për të ardhmen e Shqipërisë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka përshëndetur mega-operacionin me 13 të arrestuar në Elbasan.
Featured image of article: Mega-operacionet në Elbasan, Lleshaj: Lufta ndaj krimit, jetike për të ardhmen e Shqipërisë Sandër Lleshaj

TIRANË- Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka përshëndetur aksionin e policisë në Elbasan.

Lleshaj shkruan se dy mega-operacionet i kanë dhënë një goditje të rëndë kundër krimit të organizuar në Elbasan.

“Forca e Ligjit vijon të intensifikojë luftën në këtë front jetik për të ardhmen europiane të Shqipërisë,”-shkruan Lleshaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Postimi i ministrit Lleshaj

Operacioni “KRASTA” është finalizuar me zbardhjen e tri ngjarjeve kriminale, një rast korrupsioni dhe 13 të arrestuar. Armë, fishekë, jelekë anti-plumbë, portofol me stemën e Policisë janë disa nga sendet që iu janë sekuestruar të arrestuarve.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment