Rajoni

Mediat serbe: Po hedhin shok bomba, Serbia s’do lejojë pastrim etnik në Kosovë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka nisur takime intensive diplomatike, shkruajnë këto media dhe citojnë se Serbia nuk do të lejojë spastrim etnik në Kosovë.
Featured image of article: Mediat serbe: Po hedhin shok bomba, Serbia s’do lejojë pastrim etnik në Kosovë Shkrimet në median serbe

BEOGRAD– Mediat serbe shkruajnë se policia e Kosovës në aksionin që po zhvillon në Zubin Potok ka sulmuar serbët dhe ka përdorur shok bomba.  Sipas B92, policia ka qëlluar me armë zjarri.

Shkrimi në median serbe B92
Ditën e sotme, një operacion i policisë së Kosovës ka tensionuar marrëdhëniet mes Serbisë dhe Kosovës.
30 të arrestuar dhe 4 policë janë plagosur gjatë operacionit për kapjen e një grupi të strukturuar kriminal që vepronte dhe fshihet në veri të Kosovës.
Tensione mes dy vendeve, pasi presidenti serb Vuçiç ka vënë në gatishmëri policinë speciale dhe ushtrinë.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment