Politike

Media për studentët/ Vokshi- Yllit: Mos më ngri zërin mua, kujdes!

Vokshi është shprehur se duhet t’i dëgjojmë të gjithë rektorët por ka ndërhyrë Fidel Ylli i cili është shprehur ndaj deputetes së PD-së që të mos bëjë show politik dhe se pedagogët duhet t’i nënshtrohen ‘filtrit’ për titujt dhe plagjiaturat.

TIRANE- Ditën e sotme, Komisioni i Medias dhe Edukimit është mbledhur për të diskutuar mbi situatën në universitete dhe protestën e studentëve.

Por ka pasur një debat mes Vokshit dhe Fidel Yllit për dhënien e fjalës së rektorëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Vokshi është shprehur se duhet t’i dëgjojmë të gjithë rektorët por ka ndërhyrë Fidel Ylli i cili është shprehur ndaj deputetes së PD-së që të mos bëjë show politik dhe se pedagogët duhet t’i nënshtrohen ‘filtrit’ për titujt dhe plagjiaturat.

Madje është shprehur ndaj Vokshit që të mos i ngrejë zërin dhe se do flasë sa herë të dojë ai në komision.

Shto Koment