Sport

“Më vjen turp për gjestin tim”, lojtari i Klopp-it i kërkon ndjesë Messit

Yjet e trajnerit Jurgen Klopp humbën 3-0 në “Camp Nou”, por në fushën e tyre i përmbysën katalanasit
Featured image of article: “Më vjen turp për gjestin tim”, lojtari i Klopp-it i kërkon ndjesë Messit Foto nga ndeshja e përmbysjes

Liverpool bëri historinë kundër Barcelonës në gjysmëfinale dhe në finale triumfoi duke fituar trofeun europian për herë të gjashtë.

Yjet e trajnerit Jurgen Klopp humbën 3-0 në “Camp Nou”, por në fushën e tyre i përmbysën katalanasit. Mbrojtësi Andrew Robertson nuk e harron kurrë atë ndeshje, sidomos për një episod me argjentinasin Leo Messi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“E mbaj mend dhe sigurisht që më vjen turp. Nuk më pëlqen ta shoh veten. Ishte ndeshje me shumë intensitet, por nuk justifikohem dot. Kam respekt për Messin dhe për Barcelonën”, ka deklaruar anësori i kuq.

M.P. / Dosja.al

Shto Koment