Bota

ME VIDEO/ Të armatosur bënë 2 orë luftë! Grabitet një bankë në Brazil, gjysmat e lekëve i “mbjellin” rrugës…

Bëhet e ditur se si fillim ata kanë gjuajtur me armë drejt policisë, ku për pasojë mbetën të plagosur dy persona, një prej tyre ishte polic. Sipas raportimeve grabitja ka zgjatur dy orë.
Featured image of article: ME VIDEO/ Të armatosur bënë 2 orë luftë! Grabitet një bankë në Brazil, gjysmat e lekëve i “mbjellin” rrugës… Foto nga ngjarja

BRAZIL-Një grabitje banke ka ndodhur ditën e sotme në Brazil. Sipas mediave të huaja, një grup burrash të armatosur kanë sulmuar një bankë në Brazil,  me eksploziv dhe duke mbajtur disa pengje.

Bëhet e ditur se si fillim ata kanë gjuajtur me armë drejt policisë, ku për pasojë mbetën të plagosur dy persona, një prej tyre ishte polic. Sipas raportimeve grabitja ka zgjatur dy orë.

Video e plotë:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjatë ikjes grabitësit kanë lanë para të shpërndara nëpër rrugë, të cilat u rrëmbyen shpejt nga banorët e zonës. Ndërkohë, deri më tani janë arrestuar 4 persona që mblodhën disa para që u hodhën në tokë.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment