Politike

ME VIDEO/ Spiropali në Kuvend: Kam qenë ndër gjimnazistet më të mira

Spiropali ka kujtuar vitin 1999

TIRANE- Ministrja e Shtetit dhe Marrëdhënieve me Parlamentin, Elisa Spiropali ka paralajmëruar sot opozitën në Kuvend se do të zbulohen me emër dhe mbiemër të gjithë “komentuesit” dhe portalet e paguara nga opozita. Spiropali tha se kur të dalin, këta njerëz dhe ata që i paguajnë që s’do të kenë vend ku të futen.

Elisa Spiropali:Kush një pupac? Një njeri që përdor një gjuhë mizogjene ndaj grave. Ky njeri po merr në qafë opozitën. Zonja Kryemadhi në 1999, unë jam larguar nga Shqipëria dhe zonja Malaj që ka qenë nëndrejtoresha e “Qemal Stafës” mund tua thotë se kam qenë një ndër 5 gjimnazistet më të mira në vend, që fito bursë në kolegjet e SHBA. Në atë kohë ju ishit duke vjedhur votat e FRESSH dhe duke u marrë me Shqipërinë dakord moj zonjë, ju shkatërruat sistemit edhe brenda PS edhe si funksiononte administrata dhe këtë e dëshmojnë edhe kolegët. Nuk keni asnjë bazë krahasimi me ne.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Shto Koment