Bota

Me VIDEO/ Plas sherri në plazhin e Belgjikës, turistët godasin me karrige dhe çadra policët

Një video e publikuar nga mediat e huaja, që tashmë është bërë virale shihen disa të rinjë në plazhin Blankenberge në Belgjikë, të cilët godain policët me çadra dhe rërë.

BELGJIKË- Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur së fundmi në Belgjikë ku policia ka bërë sherr me pushuesit në një plazh të vendit.

Një video e publikuar nga mediat e huaja, që tashmë është bërë virale shihen disa të rinjë në plazhin Blankenberge në Belgjikë, të cilët godain policët me çadra dhe rërë. Mediat e huaja bëjnë të ditur se policia është sulmuar ashpër nga pushuesit teksa përpiqej për t’i ndaluar këta të fundit. Siç shihet në video rëra, dhe karriget fluturojnë në ajër.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mësohet se përleshja ka nisur  pasi roja e shpëtimit njoftoi një grup me rreth 40 veta se nuk mund të qëndrojnë në një vend që ishte i ndaluar për gjithë. Grupi nuk pranoi të largohej, kështu që u thirrën policë të tjerë dhe nisi sherri. Mësohet se për shkak të sulmit ndaj autoriteteve disa turistë u arrestuan.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment