Bota

ME VIDEO/ Mijëra qytetarë dalin në shesh, gjermanët protestojnë kundër vendosjes së masave kufizuese për parandalimin e Covid-19

Në një video, të publikuar nga mediat e huaja shihet se qytetarët janë të revoltuar kundër qeverisë dhe kërkojnë me ngulm që ajo të lehtësojë shtërngimin e masave.
Featured image of article: ME VIDEO/ Mijëra qytetarë dalin në shesh, gjermanët protestojnë kundër vendosjes së masave kufizuese për parandalimin e Covid-19 Pamje nga protestat ne Gjermani

GJERMANI-Në Berlin, qytetarët kanë protestuar ditën e sotme  kundër masave kufizuese që ka vendosur qeveria për të parandaluar Covid-19.

Në një video, të publikuar nga mediat e huaja shihet se qytetarët janë të revoltuar kundër qeverisë dhe kërkojnë me ngulm që ajo të lehtësojë shtërngimin e masave. Kjo është protesta më e madhe që është zhvilluar në vend që prej fillimit të pandemsië, sakaq mediat kanë raportuar se dhe shumë persona të tjerë pritet që t’u bashkohen protestuesve.

Por, ka dhe nga ata që pritet të dalin në kundër-protestë, pasi duan të ngelen në fuqi masat ekzistuese për frenimin e përhapjes së koronavirusit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më tani në Gjermani që prej fillimit të pandemisë janë regjistruar të  242,328 infektuar dhe të 9,361 vdekur si pasojë e COVID-19.

(A.K.dosja.al)

Shto Koment