Sociale

ME VIDEO: “Më del djali në ëndërr dhe më thotë: O ba ç’a bëre për mua”/ Rrëfimi prekës i babait që humbi të birin 2-vjeçar në aksident

Vogëlushi është aksidentuar nga një furgon, por shoferi i saj, është shpallur i pafajshëm, ndërsa faji i ka kaluar nënës së tij për pakujdesi.
Featured image of article: ME VIDEO: “Më del djali në ëndërr dhe më thotë: O ba ç’a bëre për mua”/ Rrëfimi prekës i babait që humbi të birin 2-vjeçar në aksident Luftar dhe Pranvera Buzi

FIER– Luftar dhe Pranvera Buzi, nga Fieri, para tetë vitesh humbën në një aksident djalin e tyre të vetëm Dionisin, asokohe vetëm 2-vjeç.

Vogëlushi është aksidentuar nga një furgon, por shoferi i saj, është shpallur i pafajshëm, ndërsa faji i ka kaluar nënës së tij për pakujdesi. I ftuar në emisionin “Shqipëria live”, Luftari bën thirrje për drejtësi, duke akuzuar se gjyqtari i çështjes është korruptuar. 

Më ka daë 5-6 herë në ëndërr djali. Më thotë; o babi çfarë bërë për mua? Nuk po gjej drejtësi. Erdhi eksperti nga Tirana dhe ai më dha të drejtën, por prokurori tha janë dy me një, sepse dy ekspertët e Fierit e kanë dhënë kundër. I lutem drejtësisë, kryeprorkurorit, SPAK-ut të merren vesh me këta, sepse janë maskarenj të gjithë. Më ka dalë pesë, gjashtë herë në ëndërr djali, dhe më ka thënë: O ba ç’a bërë për mua,”-thotë Luftari. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

SHIKONI MINUTËEN E 40

(k.m/dosja.al)

Shto Koment