Bota

Me VIDEO/ Mbytet anija e lundrimit në Bejrut, humbin jetën 2 persona dhe plagosen 11 të tjerë

Mësohet se për shkak të shpërthimit  të fuqishëm që ndodhi pasditën e së martës anija nuk mundi të shëptonte.
Featured image of article: Me VIDEO/ Mbytet anija e lundrimit në Bejrut, humbin jetën 2 persona dhe plagosen 11 të tjerë Anija

BEJRUT- Anija e lundrimit ‘Orient Queen’ në pronësi të biznesmenit libanez Mari Abu Merhi është mbytur pas shpërthimit të dy ditëve më pare që ndodhi në Beirut. Mediat e huaja kanë bërë të ditur se si pasojë e mbytjes së anijes kanë humbur jetën dy persona ndërsa 11 anëtarë të anijes kanë pësuar lëndime.


Mësohet se për shkak të shpërthimit  të fuqishëm që ndodhi pasditën e së martës anija nuk mundi të shëptonte.

 ‘Për fat të keq anija e ankoruar në portin e Beirutit është dëmtuar keq dhe të gjitha përpjeket për ta shpëtuar ishin të kota. Ajo u mbyt në një nga ditët më të zeza në historinë e Libanit’ – shkruajnë mediat e huaja.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kroçiera ‘Orient Queen’ ishte ndërtuar në vitin 1989 dhe mund të strehonte deri në 370 pasagjerë.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment