Aktualitet

ME VIDEO/ Fadroma në mes të detit, dalin pamjet nga masakra mjedisore që kreu biznesmeni në Drymades, shkeljet që i kushtuan gjobën e majme dhe procedimin

Për të zgjeruar biznesin e tij, biznesmeni kishte vendosur të kryente ndërhyrje në vijën bregdetare, por jo gjithçka shkoi siç planifikoi ai, pasi autoritetet vendore pikasën shkeljet.
Featured image of article: ME VIDEO/ Fadroma në mes të detit, dalin pamjet nga masakra mjedisore që kreu biznesmeni në Drymades, shkeljet që i kushtuan gjobën e majme dhe procedimin Foto nga ndertimet

HIMARËDosja.al ka siguruar pamjet e masakrës mjedisore që kreu bznesmeni në vijë bregdetare të Drymades. Siç shihet edhe në video, fadroma e futur në mes të detit, dhe e gjithë zona është shkatërruar, nga punimet e kryera nga biznesmeni.

Për të zgjeruar biznesin e tij, biznesmeni kishte vendosur të kryente ndërhyrje në vijën bregdetare, por jo gjithçka shkoi siç planifikoi ai, pasi autoritetet vendore pikasën shkeljet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dosja.al raportoi pak më parë, se 44-vjeçari me inicialet A.B., është proceduar penalisht dhe është gjobitur me 2 milionë lekë pas ndërhyrjeve në vijën bregdetare.

Ai kishte ngritur edhe katër çadra pa lejen e Bashkisë.

Gjoba

(f.m/dosja.al)

Shto Koment