Bota

Me VIDEO/ Dy protesta paralele brenda një dite në Gjermani, qindra njerëz pro dhe kundër qeverisë për menaxhimin situatës së Covid-19

Kundër-protestuesit  kanë dalë duke mbajtur në dorë parulla mesazhe të tilla si “Mbaje distancën në të djathtë”, “solidaritetin në vend të urrejtjes së duhur” dhe “Heq qafe nazistët”.
Featured image of article: Me VIDEO/ Dy protesta paralele brenda një dite në Gjermani, qindra njerëz pro dhe kundër qeverisë për menaxhimin situatës së Covid-19 Pamje nga protesta

GJERMANI- Dhjetra kundër-protestues kanë dalë në rrugët e Brandenburgut në Gjermani për të kundërshtuar ato që po  protestojnë aktualisht kundër masave të koronavirusit të vendosura në vend për të luftuar pandeminë.

Kundër-protestuesit  kanë dalë duke mbajtur në dorë parulla mesazhe të tilla si “Mbaje distancën në të djathtë”, “solidaritetin në vend të urrejtjes së duhur” dhe “Heq qafe nazistët”.

Kundër-protesta vjen në një kohë kur disa demonstrues skeptikë ndaj masave të koronavirusit, po kalojnë në rrugët e Berlinit nën sloganin ‘Fundi i Pandemisë Dita e Lirisë’, për të lidhur me ankesat ndaj qeverisë për trajtimin e pandemisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjermania aktualisht po përjeton një rritje të numrit të rasteve të personave të infektuar ku deri më tani janë regjistruar  210.600 raste dhe 9.154 vdekje që prej fillimit të Pandemisë.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment