Aktualitet

ME VIDEO/ Ç’po ndodh tek Infektivi, helikopteri i emergjencës sjell një pacient, ambulanca dhe mjekët vrapojnë për ta marrë

Në videon e publikuar nga Faxëeb, shihet se si helikopteri është ulur pranë Infektivit dhe një autoambulancë është afruar pranë tij për të marrë një person dhe për ta transportuar atë në ambientet e urgjencës.
Featured image of article: ME VIDEO/ Ç’po ndodh tek Infektivi, helikopteri i emergjencës sjell një pacient, ambulanca dhe mjekët vrapojnë për ta marrë Foto nga infektivi

TIRANË– Një helikopter i urgjencës ka mbërritur në pistën që ndodhet në oborrin e Spitalit Infektiv në Tiranë. Në videon e publikuar nga Faxweb, shihet se si helikopteri është ulur pranë Infektivit dhe një autoambulancë është afruar pranë tij për të marrë një person dhe për ta transportuar atë në ambientet e urgjencës.

Ende nuk dihet se për cilin rast bëhet fjalë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Harta e të prekurve në Shqipëri është zgjeruar, ku epiqendra e COVID-19 është Tirana, e pas saj vjen Fieri e Korça. Ndërkohë që janë 146 të infektuar, 17 prej të cilëve janë shëruar dhe 5 viktima. Lezha, Shkodra, Vlora, Kavaja e Elbasani janë qytetet e tjera të prekurve. Gjendja e e të shtruarve në pavion është e stabilizuar deri më tani, ndërkohë që autoritetet bëjnë thirrje që qytetarët të qëndrojnë brenda.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment