Politike

ME VIDEO: Arjan Curri nuk përmbahet: Ky është komb fshatarësh! Jemi republikë ‘kollovarësh’

Arian Curri e cilësoi Shqipërinë si një komb fshatarësh, duke mos u kursyer as me politikanët.
Featured image of article: ME VIDEO: Arjan Curri nuk përmbahet: Ky është komb fshatarësh! Jemi republikë ‘kollovarësh’ Arjan Curri

TIRANË– Teologu Arjan Curri nuk është përmbajtur teksa analizonte situatën politike në vend. Gjatë fjalës së tij për emisionin “Open”, Curri e cilësoi Shqipërinë si një komb fshatarësh, duke mos u kursyer as me politikanët.

Këta të fundit i cilësoi si “kollovarë” që i mbajnë me të ardhura gratë e tyre.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky është komb fshatarësh! E jap unë mo ç’ke. Ti qenke më keq nga Rama. S’të pëlqen ty? Kjo është republikë kollovarësh, ky eksponetët më të lartë deklarojnë se i mbajnë gratë. Dhe elitë fshatareske ku të gjithë përpiqen që të thotë atë mendojnë dhe nuk e bëjnë,”-tha Curri.

(k.m/dosja.al)

Etiketa:

Një Koment në “ME VIDEO: Arjan Curri nuk përmbahet: Ky është komb fshatarësh! Jemi republikë ‘kollovarësh’

Shto Koment