Aktualitet

“Më tradhëtove motrën”, shqiptari rrëmben pushkën dhe vret kunatin. Zanafilla e krimit në Itali dhe telefonata: Hajdeni, ndodhi tragjedia

Mediat fqinje shkruajnë se i gjithë sherri ka nisur pasi autori i krimit Luan Zalta dyshonte se viktima, Shpend Allushi, njëkohëshit edhe kunati i tij, i kishte tradhëtuar të motrën.
Featured image of article: “Më tradhëtove motrën”, shqiptari rrëmben pushkën dhe vret kunatin. Zanafilla e krimit në Itali dhe telefonata: Hajdeni, ndodhi tragjedia Foto nga vendngjarja

TIRANË– Mediat italiane kanë zbardhur detaje të reja në lidhje me krimin e rëndë që tronditi familjen shqiptare një ditë më parë në Nettuno, Itali.

Mediat fqinje shkruajnë se i gjithë sherri ka nisur pasi autori i krimit Luan Zalta dyshonte se viktima, Shpend Allushi, njëkohëshit edhe kunati i tij, i kishte tradhëtuar të motrën.

Në shkrimet e publikuara shpjegohet se 50-vjecari Zalta ka shkuar në shtëpinë e të motrë, mbrëmjen e kaluar rreth orës 11:00 të darkës, në mënyrë që të sqarohej me kunatin, por ky i fundit e ka rrahur.

Më ke tradhëtuar motrën,”- mësohet t’i ketë thënë Luan Zlata por Allushi ka filluar ta qëllojë me shpullë.

Motra e autorit, njëkohësisht edhe gruaja e viktimës ka ndërhyrë në mes të sherrit por Zalta ka nxori pushkën dhe qëlloi Allushin me plumb në fytyrë duke bërë që ky i fundit të përfundonte në pishinën e shtëpisë, i plagosur rëndë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Menjëherë u lajmërua ambulance për t’i ardhur në ndihmë 45 vjeçarit Shpendi Allushi po që fgjithçka ishte e kotë. Ka qenë vetë autori, Zalta, i cili telefonoi policinë dhe u vetëdorëzua për krimin e rëndë.

Hajdeni se ka ndodhur një tragjedi,”- mësohet të ketë thënë ai gjatë telefonatës me karabinierët.

Ai u arrestua pas ngjarjes dhe do përballet me akuzën e vrasjes dhe për armëmbajtje pa leje, pasi pushka që përdori për të qëlluar ishte e jashtëligjshme dhe e modifikuar.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment