Rajoni

Me sy të nxirë dhe i gjakosur, dhunohet barbarisht gazetari shqiptar: Më ndoqi kur dola nga lokali (Foto)

Bëhet fjalë për Visar Dermakun e njohur ndryshe si “Gani Germia”.
Featured image of article: Me sy të nxirë dhe i gjakosur, dhunohet barbarisht gazetari shqiptar: Më ndoqi kur dola nga lokali (Foto) Gazetari Visar Dermaku

KOSOVË– Është dhunuar barbarisht gazetari shqiptar Visar Dermaku. I njohur për satirat e tij dhe me emrin “Gani Germia”, gazetari i Reporter.net është rrahur shumë keq dhe ka përfunduar më sy të nxirë dhe i gjakosur.

Mediat kosovare shkruajnë se personi që e ka rrahur gazetarin Dermaku është Rigzon Kosumi. Ai vetë tregon se nuk ka dashur ta bëjë të madhë këtë çështje por që foton ku shihet i gjaokusr ja kanë publikuar njerëz pa dijeninë e tij.

Më kanë tradhtuar njerëzit që ua kam dërguar foton në Facebook,”– mësohet të ketë thënë gazetari.

Më pas ai ka treguar edhe si ndodhi ngjarja.

Më kërkoi foto, erdhi dhe m’u afrua si nëj fans. Më pas më ndoqi pasi kam dalë nga lokali dhe kur u ndodha vetë më sulmoi fizikisht,”-tregon ai.

Kosumi njihet për lidhje familjare me diplomatin kosovar në Austri, Bajram Kosumi. Ende nuk dihen arsyet që kanë çuar të riun të dhunojë Dermakun, ndërkohë që ai vetë thekson se kjo ngjarje nuk ka lidhje me punën e tij si gazetar.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment