Politike

Më shumë se një orë në presidencë, përfundon takimi i Metës me ambasadorët

Takimi është zhvilluar në presidencë dhe ka zgjedhur rreth 60 minuta.
Featured image of article: Më shumë se një orë në presidencë, përfundon takimi i Metës me ambasadorët Makinat duke u larguar nga Presidenca

TIRANË- Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me ambasaorët e vendeve të BE. Takimi është zhvilluar në presidencë dhe ka zgjedhur rreth 60 minuta.

Më herët Meta ka zhvilluar një takim dhe me krerët e partive opozitare, ku diskutimi ishte fokusuar tek Reforma Zgjedhore dhe për shembjen e Teatrit Kombëtar.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Meta ka mbledhur opozitën e bashkuar dhe ambasadorët e vendeve të BE. Presidenti në të dy takimet është shprehur kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, duke e quajtur një krim. Po ashtu Meta ka kërkuar dhe përfundimin e Reformës Zgjedhore.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment