Politike

‘Më pyetën edhe për Google Search’/ Hashim Thaçi flet për 4 ditët e marrjes në pyetje në Hagë: Fola për gjithë jetën time, jo për ‘Shtëpinë e Verdhë’

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për pyetjet që i janë bërë nga hetuesit dhe të gjitha referencat që ishin përdorur ndaj tij. 
Featured image of article: ‘Më pyetën edhe për Google Search’/ Hashim Thaçi flet për 4 ditët e marrjes në pyetje në Hagë: Fola për gjithë jetën time, jo për ‘Shtëpinë e Verdhë’ Lefter Zhidru

TIRANË– Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka dhënë detaje lidhur nga marrja në pyetje prej 4 ditësh në Gjykatën Speciale të Hagës. 

I ftuar në emisionin “Opinion”, Thaçi ka folur për pyetjet që i janë bërë nga hetuesit dhe të gjitha referencat që ishin përdorur ndaj tij. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Nuk kishte asnjë pyetje për ‘shtëpinë e verdhë’ dhe s’jam pyetur për asnjë vrasje konkrete. Kam folur për gjithë jetën time, që prej ditës që kam lindur deri kur ka përfunduar lufta. Jam pyetur për referencat në librat e ish-ushtarëve të UÇK-së, statuset në Facebook, madje dhe për ato që dilnin në Google Search,”-tha Thaçi. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment