Aktualitet

Me prerje ’50-çe’/ Tentoi të blejë cigare me euro të falsifikuara, arrestohet 19-vjeçari në Lezhë

I riu me iniciale E.B., ka dhënë 4 kartmonedha të falsifikuara me prerje 50 Euro dhe është arrestuar në flagrancë nga Policia.
Featured image of article: Me prerje ’50-çe’/ Tentoi të blejë cigare me euro të falsifikuara, arrestohet 19-vjeçari në Lezhë Katmonedhat e falsifikuara

LEZHË– Një 19-vjeçar është arrestuar pasi ka tentuar që të blejë cigare me lekë të falsifikuara. I riu me iniciale E.B., ka dhënë 4 kartmonedha të falsifikuara me prerje 50 Euro dhe është arrestuar në flagrancë nga Policia.

Njoftimi i Policisë:

Lezhë

Tenton të bleje cigare me lekë të falsifikuara, arrestohet në flagrancë nga Policia

Gjatë kontrollit i janë gjetur e sekuestruar edhe 4 kartmonedha të tjera të falsifikuara, të prerjes 50 Euro

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Specialistët për hetimin e krimit ekonomik – financiar në Drejtorinë e Policisë Lezhë, pas njoftimit të marrë se një shtetas në një dyqan, në qytet Lezhë, ka blerë paketa cigaresh duke paguar me një kartmonedhë 50 Euro të dyshuara të falsifikuara, kanë organizuar punën duke arrestuar në flagrancë shtetasin B.E., 19 vjeç, banues në Mamurras

Gjithashtu, gjatë kontrollit fizik i janë gjetur e sekuestruar në cilësinë e provës materiale edhe 4 kartmonedha të prerjes 50 Euro, të dyshuara të falsifikuara

Materialet procedurale në ngarkim të tij iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë për veprën penale ” Falsifikim i monedhave”

(k.m/dosja.al)

Shto Koment