Aktualitet

Me pjatën e mishit në dorë dhe duke kryqëzuar gotat, “Baba Taku” nuk pyet për COVID-in, “shtrohet” me miqtë në lokal

FOTO
Deputeti socialist, Spartak Braho ka mbledhur miqtë në një lokal pavarësisht situatës ndaj COVID dhe apelit të autoriteteve. Braho dhe miqtë e tij nuk kanë vënë maskë, ndërsa nuk respektojnë as rregullat minimale ndaj COVID-19.
Featured image of article: Me pjatën e mishit në dorë dhe duke kryqëzuar gotat, “Baba Taku” nuk pyet për COVID-in, “shtrohet” me miqtë në lokal Spartak Braho

TIRANË –Shqipëria po kalon momente të vështira për shkak të COVID-19, teksa çdo ditë rritet numri i viktimave si dhe shënohen qindra raste të reja. Ministria e Shëndetësisë ka bërë thirrje, për qytetarët për respektimin e rregullave si distanca fizike, mbajtja e maskës dhe ruajtja e higjienës.

Mirëpo ata që duhet të jenë shembull për qytetarët nuk po bëjnë një gjë të tillë.

Deputeti socialist, Spartak Braho, ka mbledhur miqtë e tij në një festë, pasi ka marrë një dekoratë. Përveçse nuk mban maskë, Braho nuk tregon as kujdesin minimal ndaj COVID-19.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në fotot e realizuara nga Agim Rama, Braho shihet teksa kryqëzon gotat me miqtë  e tij, ndërsa i afron një tjetri pirunin për të provuar ushqimin.

Braho ka vendosur të injorojë apelin e ministres së Shëndetësisë për respektimin e rregullave ndaj COVID-19, ose ka qenë duke dremitur në momentin kur ajo fliste nga foltorja e Kuvendit dhe nuk e ka dëgjuar.

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment