Showbiz

“Më përjashtuan nga mësimi”, Mirela Kumbaro rrëfen të pathënat e rinisë, ku i bënin festat sekrete

E ftuar në “Thumbon”, Kumbaro u shpreh se dikur e kanë përjashtuar nga shkolla, teksa ndiqte studimet në Fakutetin e Gjuhëve të Huaja.
Featured image of article: “Më përjashtuan nga mësimi”, Mirela Kumbaro rrëfen të pathënat e rinisë, ku i bënin festat sekrete Mirela Kumbaro

TIRANË– Ish-ministrja e kulturës Mirela Kumbaro ka rrëfyer detaje të ndryshme nga jeta e saj personale dhe nga periudha që ka kaluar si politikane.

E ftuar në “Thumbon”, Kumbaro u shpreh se dikur e kanë përjashtuar nga shkolla, teksa ndiqte studimet në Fakutetin e Gjuhëve të Huaja.

Ajo shpjegon daljet e kufizuara që bënin në atë kohë dhe se ku i bënin festat me shokët dhe shoqet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dilnim brenda një mundësie të kufizuar. Zbavitjet tona të mëdha ën atë kohë ishin të Liqeni. Ka qenë një bar që e frekuentoninm shumë tek kati i fundit i Pallatit të Kulturës. Këto kërcimet e këto të tjerat, ishin të fshehta në shtëpia dhe bënim festa sekrete. Më kanë përjashtuar nga mësimi me fletë-rrufe pasi kisha veshur pantallona,”- tregoi Kumbaro ndër të tjera.

Mirela Kumbaro u largua nga posti i ministres së Kulturës me vendim të kryeministrit Edi Rama, në muajin dhjetor të vitit të kaluar.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment