Rajoni

“Më ndihmoni”, flet personi që akúzohet se kërcènoi djalin e Isa Mustafës: Ja e vërteta

Detaje të reja për kërcèimin e djalit të Isa Mustafës.
Featured image of article: “Më ndihmoni”, flet personi që akúzohet se kërcènoi djalin e Isa Mustafës: Ja e vërteta

KOSOVË- Një ditë më Lidhja Demokratike e Kosovës, deklaroi se djali i Isa Mustafës ishte kërcènuar.

Pas këtij lajmi ka reaguar edhe personi që akúzohet për kërcènim, i cili në rrjetin social Facebook, mban emrin Kryeziu Bekri. Ai i ka shkruar Gazetës Insajderi, duke i mohuar akúzat ndaj tij. Bekri ka shtuar më tej se  llogarinë në Facebook, ia kanë keqpërorur dhe ka theksuar se edhe atë e kanë kërècnuar.

“Kërkoj ndihmë nga ju, ju lutem më ndihmoni, janë duke ma keqpërdor adresën e FB. Në emrin tim e kërcënojnë djalin e Isa Mustafës, unë nuk jam njeri që kërcènoj, unë nuk jetoj në Kosovës, unë jetoj në Zvicër. Ju lutem më ndihmoni, po më kërcènojnë edhe mua. Kërkoj falje publikisht edhe pse nuk kam qenë unë, ju lutem më ndihmoni”, ka thënë ai.

Mesazhet:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dje në një reagim LDK, deklaroi se Besnik Musfata, djali i Isa Mustafës ka marrë disa mesazhe kërcènuese në rrjetin e tij social në Facebook. “Kërcènohet Besnik Mustafa, djali i kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa! Sulmet, propagandat dhe etiketimet karshi families Mustafa janë të turpshme!”, njoftoi LDK.

J.V/Dosja.al

Shto Koment