Aktualitet

“Më ndihmo të marr pasaportën”/ Arrestohet 58-vjeçari në Fier, tentoi të korruptonte një polic

Mësohet se i arrestuari i ka ofruar ryshfet një punonjësi policie më qëllim që ky i fundit ta ndihmonte me tërheqjen e pasaportës.
Featured image of article: “Më ndihmo të marr pasaportën”/ Arrestohet 58-vjeçari në Fier, tentoi të korruptonte një polic Foto nga arrestimet

FIER– Një 58-vjeçar me inicialet E.B., është vënë në pranga pasi akuzohet për korruspion.

Mësohet se i arrestuari i ka ofruar ryshfet një punonjësi policie më qëllim që ky i fundit ta ndihmonte me tërheqjen e pasaportës.

Pikërisht ky gjest ka bërë që efektivi të mos e konsiderojë marrjen e parave por ta kallëzojë qytetarin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Tashmë, materialet proceduriale do t’i kalojnë Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë, për veprën penale “Korrupsion aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment