Aktualitet

“Më ktheni të vdes në vendin tim”/ Nuk iu plotësua dëshira e fundit, ndërron jetë në kampin sirian gjyshja shqiptare që kujdesej për nipin dhe mbesën

Gjyshja e Eva dhe Endri Dumanit u shua pasditën e djeshme në kampin famëkeq të Sirisë.
Featured image of article: “Më ktheni të vdes në vendin tim”/ Nuk iu plotësua dëshira e fundit, ndërron jetë në kampin sirian gjyshja shqiptare që kujdesej për nipin dhe mbesën Mentije Dumani
Përditësuar:

SIRI– Mentije Dumani, 73-vjeçarja e cila jetonte ne kampin famëkeq të Al Hawl në Siri ka ndërruar jetë. 73-vjeçarja ka bërë një apel kohë më parë për autoritetet shqiptare ku shprehej se donte të kthehej e të vdiste në vendin e saj. Por ky apel ra në vesh të shurdhër.

“Më ktheni të vdes në vendin tim”- shprehej ajo në videon e publikuar nga A2news.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Gjyshja e Eva dhe Endri Dumanit u shua pasditën e djeshme në kampin famëkeq të Sirisë.

Para pak ditësh 73-vjeçarja kishte shpresë se do kthehej në Shqipëri, por kjo shpresë u shua së bashku me jetën e saj.

(A.B)/Dosja.al

Shto Koment