Politike

“Më kërkonte gjithmonë falje”, Meta kujton Donald Lu-në: Justifikohej se e gënjente PS-ja

Teka i quajti lecka të kryeministrit Edi Rama disa prej ambasadorëve, Meta kujtoi edhe Donald Lu-në.
Featured image of article: “Më kërkonte gjithmonë falje”, Meta kujton Donald Lu-në: Justifikohej se e gënjente PS-ja Ilir Meta dhe Donald LU

TIRANË– Presidenti Ilir Meta ka folur në lidhje me qëndrimin e tij ndaj ambasadorëve që vijnë në Shqipëri, marrë shkas dhe nga fakti që pasditen e sotme shpalli non-grata ambasadorin e OSBE-së Bernd Brochardt.

Teka i quajti lecka të kryeministrit Edi Rama disa prej ambasadorëve, Meta kujtoi edhe Donald Lu-në.

Ai më kërkonte falje gjithmonë. Më thoshte më fal se dija, më gënjeu Partia Socialiste,”- tha Meta.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë më tej, Meta bëri përgjegjës ambasadorët në lidhje me mos hapjen e negociatave për Shqipërinë.

Negociatat nuk u hapën. Nuk happen dhe kushtet shtohen çdo ditë, por ambasadorët shkojnë pas Ramës, e mëbshtesin,”- tha Presidenti në fund.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment