Aktualitet

“Më kapën për gryke dhe më tërhoqën zvarrë”/ 92-vjeçari në Finiq tregon momentet e grabitjes: Më pas 3 autorët më lidhën këmbët

Dhimitër Papa tregon se autorët e kanë kapur për gryke dhe më pas i kanë lidhur këmbët.
Featured image of article: “Më kapën për gryke dhe më tërhoqën zvarrë”/ 92-vjeçari në Finiq tregon momentet e grabitjes: Më pas 3 autorët më lidhën këmbët Kleo Hysi, Jetmir Gerbi dhe Paris Qurku

FINIQ- 92-vjeçari Dhimitër Papa ka momentet e tmerrit, kur tre të rinjtë i hynë për në banesë për ta grabitur. Ai është shprehur se grabitësit fillimisht e kanë dhunuar dhe më pas i kanë lidhur këmbët.

“Më kapën për gryke dhe më tërhoqën zvarrë. Më çuan tek krevati dhe më lidhën këmbët.”, ka treguar i moshuari për Report Tv.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e 29 gushtit, kur tre të rinjtë  Jetmir Gerbi 31-vjeç, Kleo Hysi 32 vjeç, dhe  29 vjeçari Paris Qurk, u futën në banesë për të grabitur. Ata dhunuan të moshuarin, më pas i morën një armë gjahu dhe 200 mijë lekë të vjetra. Tre të rinjtë janë arrestuar nga Policia. Ata akuzohen edhe për një sërë vjedhjesh të tjera.

 J.V/Dosja.al 

Shto Koment